Gayrimenkul Sektörü için Dijital Pazarlama

Gayrimenkul Sektörü için Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlamada gayrimenkul alım ve satım yapan inşaların %90’ı internet üzerinden yapıyor. Bu nedenle gayrimenkul sektörü için dijital pazarlama zorunlu hale gelmiştir. Gayrimenkul alıcıları satın alma kararı vermeden önce araştırma yapar. Gayrimenkul alıcıları çeşitli emlak ilan sitelerini araştırarak inceleme yaparlar. Alıcılar kapsamlı bilgi toplarlar. Ayrıca internet reklamlarından etkilenebilir, sosyal medya aracılığı ile bilgi edinebilir.

Araştırmalar sonucu gayrimenkul hakkında daha detaylı bilgi almak için aracı olan firma ile iletişime geçer. Aynı şekilde gayrimenkulu satmak için mülk sahipleride interneti kullanacaktır.

Türkiye de 54 milyon akit internet kullanıcısı olduğunu düşünürsek gayrimenkul sektörünün dijital pazarlama kanallarını aktif olarak kullanılması gerektiğini söyleyebiliriz. Haber alma, bilgi edinme, alışveriş yapma, iletişim ve haberleşme amaçlarıyla internet kullanan insanlar, gayrimenkul alımı – satımı için de internetin nimetlerinden faydalanmaktadır.

Günümüzde konut alıcılarının  yalnızca %19’u konut ararken gazeterlere de bakmaktadır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki konut alıcıların %91’i web siteler ile gayrimenkul araştırmalarını internet üzerinden gerçekleştirmektedir.

Ülkemizde gayrimenkul müşterileri genellikle Google arama motoru üzerinden bilgi edinir. Satılık daire, Sahibinden satılık daire, Müteahhitten satılık daire anahtar kelimeler ile Google üzerinden sorgularlar. Alıcılar bu sorgulamalar sonucu listenen web sitelere girerek bilgi edinir. Google verilerinize göre arama yapanların %75 i ilk sayfa da gösterilen web sitelerine gierer ve özellikle ilk 3 sıradaki siteler daha fazla tıklanır.

Leave a Reply

Call Now ButtonHemen Ara
Instagram
Whatsapp